Karel Mořický

Boure pred tichem

Monday 6.11. 2006, 17.37 | Misc | Comments (3)
I’m sorry, but I translated this site to English only in July 2012 and all previous blog posts are in Czech.

Minulý týden byl opravdu výjimečný. Když pominu fakt, že škola stále stojí a profesoři kladou stále větší nároky, je tu ještě jeden z mých žroutů volného času, a to Operace Flashpoint. Tento pátek jde v České Republice do prodeje jeho pokračování, Armed Assault, a tak se každý snaží vydat všechna díla, která se mu ještě válí na disku – a já toho nebyl výjimkou. Už od pondělka jsem dokončoval poslední práce na další verzi When The World Ends a souvisejícího příběhu World End Tale, takže jsem neměl čas víceméně na nic jiného. Dle známého rčení, že prvních 90% vývoje zabere 90% času a zbylých 10% zabere 90% času, jsem měl opravdu práce nad hlavu – shánění (a provádění) dabingu, opravování posledních chyb, ladění různých detailů a šéfování betatestu je prostě moc na jeden týden. Přesto se podařilo a v sobotu šla obě díla ven, daná dohromady v rekordním čase. Samozřejmě opomíjím fakt, že ona doplňující mise byla až na pár drobností hotová už na konci srpna.

Ovšem nejen svou prací je člověk živ (v tomto případě nejsem živ ani jedním, ale kdo by řešil detaily), a tak jsem ještě ve volných chvílích pomáhal s ČSLA modem ve verzi 2.2, který vyjde opravdu co nevidět – už můžete klidně odpočítávat hodiny. Kromě v galerii zmiňovaných splash screenů, z nichž se bohužel část nepoužije, jsme si ještě v sobotu dali maratón kontroly misí, což sice není nijak náročná práce, ale zato ukousne pěknou dávku času. Ovšem celý mod za to stát bude, to mi věřte. Pro nás Čechy, kteří budou mít Armed Assault v počítačích ještě tento týden (popřípadě na začátku toho příštího; závisí na poště) to možná ani tolik neznamená, ale pro komunitu v zahraničí to bude poslední nádech pro OFP jak ho známe – a pak konec.

Aby toho samozřejmě nebylo málo, v sobotu jsem byl kontaktován lidmi z OFPEC s tím, že jsem vyhrál soutěž o TrackIR. Ne že bych neuměl anglicky, ale dát dohromady odpovědi na interview, do toho slavit svátek a ještě makat na projektu, který jsem rozjel spolu s Celoushem a arma.bigames.info, to už bylo na mě opravdu moc. Na druhou stranu ta výhra mi to aspoň pěkně vynahradí.

Jedna kapitola končí a další začíná. OFP je mrtvé, ať žije OFP.